Maovähendusoperatsioonid

Bariaatriline kirurgia ehk maovähendusoperatsioonid on tõestatult kõige efektiivsem rasvumise ravimeetod. Kehakaalu probleemide tekkel mängivad kõige olulisemat rolli eluviisid, kuid sõltuvalt individuaalsetest ainevahetuse eripäradest võib osal sarnaste eluviisidega inimestel tekkida raskusi normaalkaalus püsimisega. Tihti on kehakaalu tõus kontrolli alt väljunud juba väga noores eas ning rasvunud inimesel on enamasti väga keeruline taas normaalkaalu saavutada. Korduvad dieedid vähendavad põhiainevahetust ning peale ajutist kaalulangust lõpptulemuseks on tavaliselt kehakaalu tõus isegi siis, kui püsiv tarbitud kalorite hulk langeb.

Maovähendusoperatsiooni eesmärk on vähendada näljatunnet ja söögiisu. Osa operatsiooni toimest on otseselt mao mahu vähenemisega seotud ehk korraga mahub makku väiksem toidukogus ja maovenitus annab ajju signaali täiskõhutundest. Lisaks väheneb muudetud anatoomia tõttu näljahormoon greliini eritumine. Nende muutuste tulemusena tarbib inimene vähem kaloreid ning väheneb rasvkoe osakaal. Kaotades operatsiooni tulemusena olulise osa ülekaalust, on inimesel suurepärane võimalus muuta oma eluviis sportlikuks ning seeläbi elada palju tervemana kogu elu

Maovähendusoperatsiooni peamine eesmärk ongi inimese elukvaliteedi parandamine ning eluea pikendamine.

Bypass-operatsiooni käigus moodustatakse mao ülemisest osast väike maokönt, kuhu ühendatakse peensool. Söömisel täitub maokönt kiiresti toiduga. Mao ülaosa saadab ajju signaali täiskõhutunde saabumisest. Täiskõhutunne saabub kiiresti ja jääb kauaks püsima, ehkki olete väga vähe söönud. Lisaks väheneb näljahormoon greliini tootmine. Uue peensoole – peensoole ühenduse kaudu puutub toit seedemahladega hiljem kokku (malabsorbtiivne komponent) ja sõltuvalt KMI – st varieeritakse operatsiooni käigus selle „teekonna“ pikkust. Operatsioon kestab 1 kuni 2 tundi ja see tehakse laparoskoopiliselt. Võrreldes sleeve operatsiooniga on selle meetodi miinuseks võimalike imendumishäirete tekkimine sellest tuleneva vtamiinide – või valgudefitsiidiga. Reflukshaiguse esinemisel on bypass operatsioon eelistatud valik, kuna ühtlasi saavutatakse kontroll ka selle haiguse üle.

BYPASS operatsiooni hind – 5500 EUR

Registreeri aeg konsultatsioonile!