Kõhuplastika

Kõhuseina plastika on näidustatud lõtvunud ja rippuva kõhu puhul. Peale rasedusi või kaalukõikumiste tulemusena venituvad lisaks kõhunahale ka sügavamad struktuured ehk lihsed ja neid toetavad sidekirmed. Kõhu sirglihaste diastaas ehk lahknemine keskjoonel on normaalne nähtus rseduse ajal, kuid jääb osal juhtudest püsima ka peale rasedust. Meestell tekib väljavenunud kõht enamasti nendel, kes on olnud ülekaalulised ja on märkimisväärselt kaalust alla võtnud. Väljaveninud kõhuseina puhul ei anna ainult kõhulihaste treening soovitud tulemust ning ka rasvaimu ei ole sobiv meetod. Kõhuplastika käigus korrigeeritakse diastaas ning taastatakse kõhulihaste toonus. Kõhuplastika annab esteetilise efekti ka stabiilse kaaluga meeste või naiste puhul, kelle nahatoonus on ealiste muutuste tõttu vähenenud.

KÕHUPLASTIKA NABA ÜMBERPOSITSIONEERIMISEGA

Kõhuplastika puhul tehakse nahalõige puusast puusani bikiinide alla jäävasse piirkonda ja ümber naba. Naha aluskude mobiliseeritakse kõhu keskosas kogu ulatuses, vajadusel pingutatakse kõhulihaseid ning üleliigne kõhunahk koos nahaaluse rasvkoega eemaldatakse. Kõhulihaste pingutamine allpool naba on vajalik enamikul juhtudest ning vajadusel teostame selle ka kõhu ülaosas. Naba repositsioneeritakse pingutatud naha suhtes. Enne kõhuplastika operatsiooni teeme vajalikud mõõtmised ning kõhunahale operatsioonijoonised. Muuhulgas joonistatame kõhule ka armi asukoha. Kõhu eesseina songade esinemisel planeerime nende ravi simultaanselt kõhuplastikaga. Nabasonga likvideerimine tavameetodil tekitab hilisemal kõhuplastika teostamisel naba verevarustuse probleemi, seetõttu on need operatsioonid õige teha simutaanselt. Kõhuplastika puhul meie reeglina dreene ei jäta. Kõhuplastika operatsioon kestab 1,5 – 2 tundi.

https://www.troostkirurgia.ee/wp-admin/post.php?post=5277&action=edit#

KÕHUPLASTIKA KOOS RASVAIMUGA (LIPOABDOMINOPLASTIKA)

Lipoabdominoplastika soovitame teha, kui lisaks lõtvunud kõhu eesseinale on tegemist märkimisväärse rasva ladestumisega, sest vaid kõhuplastika ei pruugi anda siis piisavalt head esteetilist tulemust. Sellisel juhul teeme kõhuplastika käigus ka rasvaimu kõhu nahaaluskoest ja külgedelt.  Vajadusel teeme samas etapis rasvaimu ka teistelt kehapiirkondadelt. Lisaks kõhuplastika joonistele märgime vahetult enne operatiooni ära ka rasvaimu piirkonnad ja ulatuse. Selline operatsioon võib kesta kuni 3 tundi.

MINIKÕHUPLASTIKA

Minikõhuplastika teeme juhtudel kui naha lõtvumine piirdub peamiselt kõhu alaosaga.  Minikõhuplastika puhul ei ole naba ümberistutamine vajalik ning plastika piirdub vaid kõhu alaosaga, kuid valdaval enamikul juhtudest annab kõhuplastika parema tulemuse koos naba ümberistutamisega. Minikõhuplastika teeme ka juhtudel kui kõhunaha lõtvumine on vähe väljendunud ja naba ümberpositsioneerimine jätaks armi liiga kõrgele. Minikõhuplastika alumine nahalõige ehk hilisem arm jääb bikiinialusesse piirkonda, nagu kõhuplastika puhul. Sõltuvalt konkreetsest juhust võib nahalõike teha 10 – 15 cm pikkuse või puusast puusani. See sõltub naha väljavenitatuse ulatusest. Minikõhuplastika operatsiooni käigus saab pinguldada kõhu sirglihaste alumist osa.

LAIENDATUD KÕHUPLASTIKA

Laiendatud kõhuplastika korral pikendame nahalõiget üle puusa nimmepiirkonnani. Selline operatsioon annab esteetiliselt parima tulemuse patsientidele, kes on märkimisväärselt kaalust kaotanud ja kelle nahk on ka külgedelt välja veninud. Ka seda operatsiooni kombineerime vajadusel rasvaimuga. Laiendatud kõhuplastika operatsiooni kestvus on 3 – 4 tundi.

Kõik kõhuplastika operatsioonid tehakse üldnarkoosis.  Haiglasse peab jääma kõhuplastika ja vahel ka minikõhuplastika järgselt 1 ööks.  Kui minikõhuplastika on väiksemahuline, võib opertsiooni teha päevakirurgiliselt. Laiendatud kõhuplastika järgselt on vajalik haiglasse jääda 2 ööks, samuti kõhuplastika puhul, millega koos on tehtud suuremahuline ravaimu. Kõhuplastika järgne valu on tunnetatav erinevalt, kuid selle raviks piisab suukaudsetest valuvaigistitest, mis aitavad ka vähendada operatsioonijärgset turset. Peale kõhuplastikat on vajalik kanda tugikorsetti . Raskem füüsiline koormus on vastunäidustatud 4 – 6 nädalat, kerge treeninguga võib alustada 2 – 3 nädala pärast. Sagedaseim võimalik tüsistus on operatsioonijärgne veritsus, kuid kirurgiline sekkumine selle petamiseks on vajalik väga harva. Samuti võib tekkide haava põletik, mille puhul on vajalik ravi antibiootikumidega.  Täiemahulise kõhuplastika puhul  anname alati patsiendile kaasa antibiootikumid profülaktiliseks manustamseks . Sagedamini esineb vedeliku kogunemist operatsioonipiirkonda, mis valdavalt ei vaja sekkumist, kuid võib olla vajalik selle eemaldamine süstlaga

ARMI PIKKUS ERINEVATE KÕHUPLASTIKA TÜÜPIDE PUHUL

HINNAD:
Kõhuplastika 4700 €
Minikõhuplastika 3900 €
Kõhuplastika koos rasvaimuga kõhult ja külgedelt 5700 €
Kõhuplastika koos rasvaimuga kõhult, külgedelt, puusadelt, jalgadelt 6500 €
Laiendatud kõhuplastika 7000 €
Laiendatud kõhuplastika koos rasvaimuga 7500 €

Registreeri aeg konsultatsioonile!

(Required)