Rasvaimu ehk liposuktsioon

Rasvaimu ehk liposuktsioonRasvaimu ehk liposuktsioon on üks levinumaid ilukirurgilisi operatsioone. Selle käigus eemaldatakse üleliigne rasv teatud kehapiirkondadest, kust see treeningu ja/või dieedi toimel raskesti väheneb. Et protseduuri käigus eemaldatakse rasvarakud, tagab see püsiva tulemuse. Rasvarakke peale teismeliseea lõppu kehapiirkondadesse loomulikult enam juurde ei teki – nad kas paisuvad või kahanevad vastavalt kehalise aktiivsuse ja toitumistavade balansile. Naistele tehakse rasvaimu tavaliselt kõhult ja reitelt, meestele kõhult ja külgedelt, kuid igal erineval juhul lähtutakse konkreetsest individuaalsest vajadusest. Selle protseduuriga saab rasva eemaldada aga ka turjalt, puusadelt, põlve ümbrusest, pahkluudelt, lõua alt, käsivartelt. Kõige paremaid tulemusi annab aga rasvkoe eemaldamine alakõhult, puusadelt ja reie väliskülgedelt. Rasvaimu pole mõeldud üldise kehakaalu langetamiseks, vaid dieedi ja treeningu toimele allumatute rasvunud kehapiirkondade korrigeerimiseks ja keha proportsioonide parandamiseks.

 

 

Pildid / - RI 1

 Registreeri aeg konsultatsioonile!


Ühe operatsiooni käigus on võimalik eemaldada 0,3 - 7 liitrit rasva. Operatsiooni tulemus on põhimõtteliselt püsiv. Rasvaimu ei ole dieedi või treeningu asendaja, see on võimalus parandada keha proportsioone.
Sobivaim patsient rasvaimuks  on normaalses kehakaalus täiskasvanu, kellel on ülemäärased rasvakogumikud, mis tavaliselt dieedi või treeningu käigus ei kao. Enim opereeritud piirkonnad on üla- ja alakõht, puusad, reite sise- ja välisküljed ning põlvede siseküljed
Üldjuhul on rasvaimu operatsiooni ajal vajalik üldnarkoos, kuid väiksema mahulistel juhtudel on võimalik seda teha ka kohaliku tuimestusega.

Rasvaimu ehk liposuktsioonMeie kasutame „Water – Jet“ liposuktsiooni aparaati. Tegemist on uusima põlvkonna rasvaimuaparaadiga, mis võimaldab operatsiooni teha vähem kudesid traumeerides. Rasvkoesse viiakse veejuga, mille abil rasvarakud positsioneeritakse ümber ja eemaldatakse. Võrreldes eelmiste põlvkondade meetoditega, jääb ära nn. rasvarakkude lõhkumisfaas ja rasva eemaldamine toimub puhtamalt ilma ümbritsevaid kudesid traumeerimata. See omakorda tagab verevalumite tekke vähenemise, operatsioonijärgse valu vähenemise ja kiirema taastumise.

Operatsioon tehakse kuni 0,5 cm pikkuste nahalõigete kaudu. Nahalõiked tehakse  võimalusel piirkondadesse, mida on võimalik riietusega (nt. bikiinidega) katta.  Peale operatsiooni võib patsient lahkuda samal õhtul või suuremahulise liposuktsiooni korral järgmisel hommikul.
Turseid ja verevalumeid esineb esimese 2-3 nädala jooksul. Enamik patsiente pöördub tagasi tööle ja tavaellu nädala või kahe pärast, sõltuvalt rasvaimu piirkodade arvust. Plaastrid ja elastne riietus väldivad liigseid turseid ja verevalumeid ning vähendavad operatsioonijärgset valu. Rasket füüsilist koormust tuleks vältida kolm nädalat peale operatsiooni, kuid kerge füüsiline koormus parandab verevarustust ja aitab märgatavalt paranemisele kaasa. Kolme nädala jooksul tuleks vältida raskemaid treeninguid ning sauna. Operatsiooni lõpptulemust hinnatakse 6 kuu pärast. Ajutiselt võivad tekkida lainekujulised ebatasasused või muhud, mis kaovad enamasti poole aasta järel.

 Registreeri aeg konsultatsioonile!

Haava hooldus  Operatsiooni järgselt asetatakse haavadele plaastrid. Duši alla võib minna järgmisel hommikul. Haava võib pesta  voolava vee all seda hõõrumata. Peale pesemist peab haava kuivatama. Elastset riietuseset peaks kandma opereeritud alal 4-5 nädalat peale operatsiooni. Suitsetamine raskendab haavade paranemist.

 Registreeri aeg konsultatsiooni!

Armi hooldus

Vältima peab armi hõõrdumist ning oluline on  kaitse ultraviolettkiirguse eest 3 kuud peale operatsiooni, et hoida ära haavade pigmenteerumist.
Riskid ja komplikatsioonid. Iga operatsiooniga kaasnevad riskid ja komplikatsioonid. Rasvaimu operatsiooni riskid ja komplikatsioonid on minimaalsed, eriti veesurve meetodil tehtud liposuktsiooni puhul.  Siiski on igal operatsioonil verejooksu, põletiku, armkoe moodustumise ja anesteesia riskid olemas.

Rasvaimu hind sõltub opereeritavatest piirkondadest

RASVAIMU HINNAD

1prk 1400 EUR

2 prk 1800 EUR 

4 prk 2600 EUR 

6 prk 3000 EUR

8 prk 3400 EUR

10 prk 3800 EUR

12 prk 4200 EUR

Näited piirkondadest

Kõhu üla - ja alaosa 4 prk

Kõhu üla - ja alaosa koos külgedega - 6 prk

Jalad (reite sise - ja välisküljed, põlvede siseküljed, vajadusel eripiirkonnad) - 6 prk

Kogu kõht koos jalgadega - 10 - 12 prk

Üksikud piirkonnad (käsivarred, lõuaalune, turi, üksikud kõhu - või jalapiirkonnad, meestel rinnad 

 

Registreeri konsultatsioonile!

*
*
*