”Peeglist avanev vaatepilt teeb mind õnnelikuks!” - Tiina (54) maovähendusoperatsioonist

Tiina (54) jutustab maovähendusoperatsiooni tulemustest vol 1.

Kust tuli idee minna maovähenduslõikusele?

Olin sellest imelisest võimalusest varem ainult kuulnud, näinud telerist inglise ja ameerika dokumentaalfilme. Minu jaoks kvalifitseerus see teema puhtalt ulme valdkonda. See oli kui kauge ja kättesaamatu unistus. Aga mingil hetkel mõtlesin, et ma siiski üritan.

Õieti oli mul aastaid olnud kolm tõeliselt suurt, nii-öelda eluunistust. Üks neist oli saada saledaks. (Teised kaks olid leida hea mees ja saada tasuv töökoht.) Kui nüüd lõpuni aus olla, siis oli mul ainult üks põhjus, miks märkimisväärsest kaalulangetamisest oli saanud justkui kinnisidee. Olin aastaid pärast abielu lahutamist tutvumisturul ringi vaadanud ja aru saanud, et ainult pakend loebki. Seda võidakse nimetada viisakalt esmamuljeks esimesel kohtumisel, mida vaid. Mul oli kogemus, kus teisest linnast kohale sõitnud mehe esimene lause mulle oli, et piltide põhjal kujutas ta mind oluliselt väiksemana ette. Keeras kannapealt ringi ja lahkus. Ja see ei olnud ainuke selline oi-kui-valus kogemus. Nüüd on mul vägagi sobiv pakend, nüüd pääsen ma meestega suheldes esimesest voorust juba kaugemale.

Pildid / - yoga_troost_maovähendus

Kui palju on su kaal pooleteise aastaga langenud?

Kui ma maovähendusoperatsiooni eel nõustamisele läksin, kaalusin 116 kg, kuid olen kaalunud ka 120 kg ja rohkem. Seejuures olen vaid 163 cm pikk. Täna kaalun 72 kg, olen alla võtnud 44 kg. Paljude lähedaste arvates näen juba nüüd täiesti normaalne välja, vööümbermõõt on 87 cm, kuid on olnud ka 119 cm.

Siiski on mul kinnisidee alla võtta kokku 50 kg ja sellest ideest ma ei loobu. Selle ma lihtsalt pean ära tegema!

Loomulikult langeb kaal alguses oluliselt rohkem, eriti esimesel kolmel kuul pärast maovähenduslõikust. Kaal langeb maovähendusoperatsioonist tingituna 1,5–2 aastat. Toitumisnõustaja sõnul võib kaal siis isegi 2-3 kg tõusta ja see on normaalne. Kui tõuseb juba 10 kg, tuleks kohe oma toitumine üle vaadata ja kaal uuesti väiksemaks saada.

Nii et oled tulemusega rahul?

Koos riietega vaatepildi puhul olen täiesti rahul. Peeglist avanev vaatepilt teeb mind õnnelikuks!

Samuti olen rahul, et kõik mõõdetavad tervisenäitajad on nüüd paremad. Jaksan joosta bussile. Eriti rahul olen, et mul pole enam sellist totaalset väsimust, mis oli varem, kui pidevalt kõiki töid, treppidest käimisi ja kummardusi pidin tegema justkui 40 kilost suhkrupakki kaasas kandes või teismelist last kukil tarides. Selline hulk liigseid kilosid tõepoolest väsitaski, kuid lähedastele jättis see mulje minust kui laisast ja lohakast inimesest, kes pärast tööd istub lihtsalt arvutitoolile või diivanile maha ega hakka innukalt toimetama.

Kas soovitaksid maovähendusoperatsiooni teistele?

Absoluutselt kindlasti. Vaatan tihti tänaval kõndivaid oluliselt ülekaalulisi inimesi ning eriti noorte puhul on mul tohutu kiusatus ligi astuda ja soovitada maovähendusoperatsioon ette võtta. Seni olen siiski suutnud ennast tagasi hoida. :)

Tagasi blogisse