Milliste haiguste riski maovähendusoperatsioon kahandab?

Ülekaal ei ole mureks mitte üksnes neile, kes tahavad atraktiivsed välja näha, vaid see toob kaasa ka paljude haiguste riski. Tervise seisukohalt on ülekaal väga suur probleem ning maovähendusoperatsioon on üks olulisemaid asju, mida inimene saab ette võtta, pikendamaks oma (tervena elatud) elu.

Pildid / - maovähendusoperatsioon_yoga

 

II tüübi diabeet ehk suhkurtõbi

Et suhkur jõuaks verest rakkudesse, on vaja kõhunäärmes toodetavat insuliini. Rasvunud inimesel kulub insuliini rohkem ning areneb välja insuliiniresistentsus, seega on ülekaal ja diabeet tihedalt seotud. Ameerikas läbi viidud ulatuslik uuring tegi kindlaks, et kui ülekaalu on 25-30 kg või rohkem, siis kasvab suhkurtõppe haigestumise risk 90 korda! Kui inimene on juba diabeeti haigestunud, siis võib ta piisava kaalulangetamise abiga sellest paraneda.

Südame-veresoonkonna haigused

Ülekaaluliste inimeste süda peab tegema rohkem tööd, varustamaks suurt keha verega. Väga tavaline on, et rasvunud inimese vererõhk on normist kõrgem ning tema risk südame-veresoonkonna haiguste tekkimiseks on suurem võrreldes saledatega. Ning vastupidi, juba 5-10 kg mahavõtmine alandab tuntavalt vererõhku ning südamehaiguste riski.

Vähk

Rasvumine põhjustab hormonaalseid häireid ning seetõttu tõuseb ka vähki haigestumise tõenäosus. Kõige suurem on oht emaka-, rinna- ja jämesoolevähi tekkeks.  

Liigese- ja seljavalu

Väga paljud ülekaalulised inimesed kurdavad põlvevalu. Selle põhjuseks on tõsiasi, et nende liigesed peavad taluma palju suuremat koormust kui normaalkaalulistel. Ka nende selja jaoks on raske keha toetamine probleem, mis põhjustab sagedasi seljavalusid.

Uneapnoe ehk hingamiskatkestus

Selle haiguse korral sulgub neel aeg-ajalt une kestel, nii et hapniku hulk veres väheneb. Tulemuseks on, et inimene tunneb ennast ka päeval väsinuna. Kaalulangetamine vähendab seda probleemi märgatavalt.

Viljatus

Hormonaalsed muutused ülekaalulise inimese kehas toovad kaasa selle, et naisel on probleeme lapseootele jäämisega, samuti lapse kandmisega. Samuti on teadlased kindlaks teinud, et rasvunud emalde lapsed on nõrgema immuunsüsteemiga.

Ülalmainitud haigused on kõige sagedamini rasvumisega kaasnevad. Sageli peavad arstid tõdema, et kuni inimesel on paarkümmend või rohkem kilo ülekaalu, ei ole neist haigustest paranemine või nende vältimine võimalik, ning kõige tõhusamaks lahenduseks on maovähendusoperatsioon.

Tagasi blogisse