Mida saad sina teha, et rasvaimu oleks edukas?

Kogenud arsti ja tänapäevaste meditsiiniseadmetega on oht rasvaimu operatsioonil komplikatsioonide tekkeks väike. Sellele vaatamata on tegu siiski operatsiooniga, millest taastumine sõltub palju sinust endast.

Rasvaimu operatsioonile on vaja tulla tervena

Tähtis on, et organismil oleks piisavalt jõudu, tulemaks toime suure muutusega sinu kehas. Sellepärast ei tohi rasvaimu teha inimesele, kes on parajasti haige, isegi kui selleks on ainult kerge külmetus. Pealegi ei tohi vähemalt nädal aega enne operatsiooni kasutada kõige levinumaid valu- ja palavikualandajaid: aspiriini, paratsetamooli, ibuprofeeni jt. Põhjuseks on, et need ravimid vedeldavad verd ning raskendavad haava paranemist.

Peale eelmainitud ravimite tuleks umbes kuu aega enne operatsiooni loobuda paljudest tuntud toidulisanditest ja vitamiinidest. Kui tarvitad ükskõik millist apteegist ostetud ainet, siis räägi sellest konsultatsioonis kindlasti arstile.

Pildid / - troost_rasvaimu_sale

Enne operatsiooni ära söö ega joo

Et rasvaimu tehakse üldnarkoosis, on väga oluline, et magu oleks tühi. See tähendab, et kuus tundi enne operatsiooni ei tohi süüa ning neli tundi enne on keelatud juua (isegi vett).

Kaks päeva enne rasvaimu peaksid looduma alkoholist, sest selle toime koos muude kasutatavate medikamentidega võib olla ohtlik. Suitsetamine oleks hea maha jätta paar kuud varem ning ühelgi juhul ei tohi suitsetada operatsiooni päeval.

Pärast rasvaimu ole ettevaatlik pingutuse ja päikesega

Elu tasuks planeerida selliselt, et paaril esimesel päeval on võimalik igasugusest füüsilisest pingutusest hoiduda ning ka toit võiks olla kerge ning mitte liiga vürtsikas, soolane või hapu. Esimesel kuul ei tohi kehale anda rasket füüsilist koormust.

Pärast operatsiooni teeb olemise märksa kergemaks see, kui kannad elastset tugipesu – nii põhjustavad haavad vähem ebamugavust ja ka paranevad kiiremini. Paari päeva pärast võid minna duši alla, kuid tähtis on haavad pärast seda kuivaks tupsustada ning panna peale steriilsed haavaplaastrid.

Aegamisi (poole aasta kuni aastaga) muutuvad armid heledateks ja vähemärgatavateks. Sel ajal peaks vältima nii solaariumi kui ka harilikku päevitamist, et arm ei muutuks nahapigmendi tõttu tumedaks.

Tagasi blogisse