Kas rasvaimule on alternatiivi?

Ilusalongid reklaamivad mitmesuguste aparaatidega salenemise meetodeid, mida nad nimetavad mittekirurgiliseks rasvaimuks. Millega on tegemist ja millist efekti neilt võib oodata?

Mittekirurgilist rasvaimu ehk kavitatsiooni reklaamivad tekstid lubavad, et see on ohutu ja valutu, eemaldab rasvkoe kiiresti ja püsivalt ega vaja operatsioonist taastumiseks aega. Nahka hõõrutakse ultraheli tekitava aparaadiga; üks seanss kestab umbes tund aega, kuuri pikkuseks soovitatakse 3–10 korda. Väidetakse, et 7 seanssi annavad sama tulemuse kui rasva kirurgiline eemaldamine, aga juba esimese seansi järel vähenevat ümbermõõt 3–4 cm võrra.

rasvaimu

Liiga ilus, et olla tõsi

Öeldakse, et kui miski kõlab liiga hästi, et olla tõsi, siis see tavaliselt ei olegi tõsi. Nagu lugeja ühes foorumis kirjutab: „Inimene peab ikka väga rumal olema, kui loodab, et mingi masin ta saledaks lihvib. No mõelge ise, kui asi nii lihtne oleks, poleks ju maailmas ühtegi ülekaalulist rikkurit. Selle asemel, et toituda normaalselt ja end liigutada, tahame ikka lihtsalt pikali visata ja lasta kogu see rasv välja hõõruda-imeda-lihvida??!!“

Tõepoolest: kui oleks olemas mugav ja taskukohane meetod, millega saaks rasva soovitud piirkondadest eemaldada, siis ei oleks põhjust rääkida ülekaalust kui ühest tõsisemast terviseprobleemist arenenud riikides. Seejuures tuleb meeles pidada, et ka kirurgiline rasvaimu ei ole mõeldud lihtsalt ülekaalust vabanemiseks, vaid on spetsiifiline abinõu neile, kellel rasv mingist kindlast piirkonnast muul viisil kaduda ei taha.

Tagasiside seinast seina

Kui protseduuri läbi teinute käest tulemuste kohta uurida, siis saab erinevaid vastuseid: mõned tunnistavad, et puudus igasugune efekt, teised ava väidavad, et nad tõepoolest võtsid alla. Millega seda seletada?

Peamine põhjus on selles, et tänu vere- ja lümfisoonte masseerimisele kaotab keha vett. Kaalu peale astudes on korraks põhjust rõõmustada, ent kaotatud kaal tuleb vett juues kohe tagasi.

Teine põhjus on selles, et lisaks kavitatsioonile soovitatakse kindlasti ka füüsilist koormust; mõned reklaamid väidavad koguni, et ilma ennast liigutamata rasvarakke organismist välja viia ei saagi ning sel juhul hakkavad rasvarakud kuhjuma uutesse kohtadesse. Kui inimene võtab trennisoovitust tõsiselt, siis pole ime, kui ka kaal langema hakkab. Iseasi, kas selleks oli tarvis kulutada sadu eurosid kavitatsioonile.

Tagasi blogisse