Kas maovähendusoperatsioon oleks lahendus?

Suurem jagu reklaame, mis lubavad ülekaaluliste probleemi lahendada – olgu selleks vahendiks siis tabletid, imedieedid või moodsad aparaadid – , alustavad abiotsija nukrast ülestunnistusest, et „olen kõike proovinud, aga tulemusteta“. Kas maovähendusoperatsioon on erand?

Mul oleks hea meel, kui saaksin kinnitada, et suur kaalukaotus on võimalik mõnel lihtsamal viisil. Ent fakt on, et kõigist seni teadaolevatest kaalulangetamise meetoditest annab just maovähendusoperatsioon kõige suurema ja kõige püsivama efekti. Olen bariaatrilise kirurgiaga tegelenud kümme aastat ning näinud, et väga paljude ülekaaluliste jaoks on maovähendusoperatsioon ainus reaalne väljapääs.

Võib muidugi vastu vaielda, et lahendus on palju lihtsam ja kõigile kättesaadav – vähem süüa ning rohkem liikuda. Alusta kasvõi täna! Ja tõepoolest, on neid, kes suudavad end kokku võtta, muuta oma elustiili ja pidada uutest harjumustest kinni kogu elu. Paraku on selliseid näiteid vähe.

Pildid / - fitness-332278_1280

Surnud ringist välja

Enamik ülekaalulisi teab, mida see tähendab: kuuled uuest kaalulangetamise meetodist, mis ”tõepoolest töötab”; haarad sellest õhinal kinni, naudid ehk isegi väikest edu, aga oled varsti tagasi seal, kust alustasid (ning halvemal juhul on lisandunud veel mõni kilo).

Maovähendusoperatsioon teeb endale antud lubadustest kinnipidamise kergemaks sellega, et kõht saab päriselt täis väga väikesest toidukogusest. Magu on pärast operatsiooni kuni kümme korda endisest väiksem, mis tähendab, et piisab ka tillukesest protsust, nautimaks täiskõhutunnet. Operatsiooni tulemusena väheneb ka näljahormoon greliini eritumine. Imedieetide lubadus ”võid süüa kõike, mida varem, tundmata tühja kõhtu” saab maovähendusoperatsiooniga tegelikkuseks!

Uus elu algab

Kas maovähendusoperatsioon tagab eluaegse tulemuse, ilma et ennast oleks vaja pingutada? Paljud meditsiiniuuringud kinnitavad, et eri viisil alla võtnud inimestest on just bariaatrilise kirurgia patsientide seas enim neid, kes ka aastaid hiljem on suutnud langenud kaalu juurde pidama jääda.

Maovähendusoperatsioon ei tähenda siiski, et pärast seda oleks lausa võimatu ennast uuesti paksuks süüa – kui kogu päeva süüa väga kaloririkkaid toite, olgugi korraga väikeses koguses, on juurdevõtmine võimalik. Ent maovähendusoperatsioon annab inimesele, kes aastaid kehakaaluga võitlust on pidanud, tagasi lootuse ja eneseusu. Kõigil ON võimalik alla võtta, mõnikord on selleks lihtsalt abi vaja.

Tagasi blogisse