Kas kõhuplastika aitab pärast sünnitust vormi saada?

Äsja sünnitanud naise puhul on pehme ja veidi välja veninud kõht tavaline. Paari-kolme kuu pärast tahaks aga enamik naisi välja näha samamoodi nagu enne rasedust. Mõnel õnnestub see kiiresti ja hõlpsalt, paljud naised peavad selleks aga rohkem või vähem vaeva nägema.

Kõhuplastika ei ole esimene valik

Head ja läbiproovitud viisid sünnituse järel hea vormi saavutamiseks on:

  • treening (sellega ei tohiks siiski alustada kohe pärast sünnitust, vaid 6-8 nädala möödudes)
  • läbimõeldud toitumine; imetavad emad võiksid küsida arstilt nõu, mida süüa, et laps kõik vajalikud toitained piimast kätte saaks
  • toetav bandaaž

Kõhuplastika on operatsioon, mille käigus eemaldatakse väljaveninud nahk ning pingutatakse lihaseid. Vajadusel võib kõhuplastika ühendada rasvaimuga. 

Pildid / - kõhuplastika

Kõhuplastika on mõeldud ennekõike neile naistele, kes vaatamata trennile ja tasakaalus toitumisele oma väljaveninud kõhtu vormi ei saa. Viga ei pruugi olla selles, et harjutused või toit pole sobivad – kudede tugevus ja elastsus on suures osas geneetiliselt määratud.

Kõhuplastika käigus on võimalik eemaldada ka raseduse ajal tekkinud armid, samuti vertikaalse keisrilõike arm. Horisontaalse keisrilõike puhul tehakse lõige sinna, kus on eelmisest operatsioonist jäänud arm.

Millal võiks tulla konsultatsioonile?

Esimese asjana peab andma kehale aega, et sünnitusest taastuda. Kui Cambridge’i hertsoginna Kate paar tundi pärast printsess Charlotte sündi rõdule ilmus, nähes välja sama elegentne nagu enne rasedust, siis tekitas see suurt imestust – kuidas ta seda küll teeb? Tema saladust me ei tea, aga vaieldamatult pole see endastmõistetav saavutus; on täiesti normaalne, kui ka kuu või paar pärast sünnitust käiakse ikka veel ringi, väike kõht ees.

Iseasi on naistega, kes on sünnitanud juba mitu last ning teavad oma kogemusest, et kõigest hoolimata pole nad varasemate raseduste järel oma väljaveninud kõhust lahti saanud. Tavaliselt soovitataksegi kõhuplastika ette võtta siis, kui ollakse kindel, et rohkem lapsi ei soovita, ning viimast last enam rinnaga ei toideta.

Operatsiooniks valmistumine võtab nii või teisiti natuke aega, sellepärast tasub konsultatsioonile tulla kohe, kui tundub, et kõhuplastika võiks olla vajalik. Siis oskame juba täpsemalt öelda, millal see võiks toimuda ja mida teha, et taastumine operatsioonist oleks võimalikult kiire.

Tagasi blogisse